JW Banamarama droga do sukcesu

JW Banamarama droga do sukcesu

Dzięki uprzejmości Państwa Ani i Krzysztofa Czyżkowskich, u których mieszka nasza kotka JW Banamarama Graham*PL, będziemy mogli przedstawić drogę jaka przebywa kot na wystawach od klasy 12 aż do klasy 01.

Państwo Czyżkowscy prowadzą hodowle kotów brytyjskich CZANKRA*PL i są uczestnikami wielu wystaw w Europie.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tej stronie są autorstwa Pana Krzysztofa Czyżkowskiego.

NATIONAL WINNER & SUPER KOT 2016
Wielki sukces!!!!! Pierwsze koty brytyjskie w FiFe w Polsce które otrzymały oficjalny tytuł FiFe -NATIONAL WINNER 2015. Jest to koteczka urodzona w naszej hodowli SP SC JW DVM DSM(FiFe) Bananarama Graham*Pl oraz nasz wnuczek SC JW DVM (FiFe) Unbellevable of Czankra*Pl. Mieszkają w hodowli Czankra*Pl. To zasługa państwa Czyżkowskich ze osiągnęły tak wspaniały sukces.
Gratuluje i dziękuje.
Oto wszystkie osiągnięcia wystawowe ( oprócz certyfikatów ) Bananaramy jakie otrzymała od momentu pojawienia się na wystawie w 2008 roku a na ostatniej wystawie kończąc jakiej była w 2015 roku.Miss Austria 2008; SUPER KOT 2008; KOCKA ROKU 2008; BEST MORAVIA 2008; TOP BRI CAT 2008; 33 x BIV; 88 x NOM BIS; 53 x BIS; 3 x BIC; 3 x BOS; 1 x BOB 3; 2 x BOB 2; 4 x BOB 1.
National Winner 2015; SUPER KOT 2015
SUPREME PREMIOR
EUROPEAN CHAMPION
Distinguished Show Merit
Distinguished Variety Merit
Junior WinnerSP SC Bananarama Graham*PL JW, DVM, DSM (BRI g) – jako pierwsza kotka brytyjska w FIFe w Polsce otrzymały oficjalny tytuł FIFe – NATIONAL WINNER za rok 2015. !!! Bananarama zwyciężyła również w rankingu Felis Polonia Super Kot 2015 odpowiednio w kategoriach kotek kastratek oraz weteranów.

RYGA (ŁOTWA) – 19/20 IX 2015
Na wystawie w Rydze Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuły Best In Show Neuter Female kat. III. Na tej wystawie Bananarama ukończyła tytuł Supreme Premior.

WROCŁAW – 05/06 IX 2015
Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuły Best In Show Veteran kat. III oraz Best In Show Neuter Female kat. III.

OSTRAVA (CZECHY) – 15/16 VIII 2015
Na wystawie w Ostravie Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuły Best In Show Veteran kat. III oraz Best In Show Neuter Female kat. III.

SOPOT – 01/02 VIII 2015
Na wystawie w Sopocie Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuły Best In Show Veteran kat. III oraz Best In Show Neuter Female kat. III.

PILZNO (CZECHY)- 25/26 VII 2015
Wystawa w Pilznie była wielkim sukcesem dla naszych kotów. Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuł Best In Show Veteran Overall (najlepszy weteran wszystkich kategorii). Była też dwukrotnie nominowana do BIS w kategorii kastratek. Drugiego dnia otrzymała ostatni certyfikat do tytułu Grand International Premior.

BRNO (CZECHY) – 27/28 VI 2015
Na wystawie w Brnie Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuł Best In Show Veteran kat. III, oraz tytuł Best In Show Neuter Female kat. III.

PŁOCK – 20/21 VI 2015
Na wystawie w Płocku Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuł Best In Show Veteran kat. III, oraz tytuł Best In Show Neuter Female kat. III. W specjalistycznej wystawie kotów brytyjskich uzyskała tytuł Best British Veteran Female.

Skierniewice – 09/10 V 2015
Wystawa w Skierniewicach była wielkim sukcesem dla naszej Bananaramy. Kastratka Bananarama uzyskała dwukrotnie tytuł Best In Show Veteran kat. III, dwukrotnie tytuł Best In Show Neuter kat. III a w sobotę dodatkowo Best of Best Neuter Total.

Tallinn (Estonia) – 02/03 V 2015
Na wystawie w Tallinnie Bananarama była dwukrotnie nominowana do BIS, pokonujšc w nominacjach kilka innych kastratek. Zakończyła również na tej wystawie tytuł International Premior.

Gyor (Węgry) – 18/19 IV 2015
Tym razem Bananarama była dwukrotnie nominowana do BIS. Kotka zakończła tytuł PREMIORA w kategorii kastratów.

WROCŁAW – 07/08 III 2015
Po pięcioletniej przerwie Bananarama zadebiutowała w kategorii kastratek. Wystawa we Wrocławiu i tym razem była wielkim sukcesem kotki. Zdobyła jednogłośnie tytuł Best In Show w klasie kastratów kategorii III. Jako, że był to jej 10-ty tytuł Best In Show, uzyskała tym samym tytuł honorowy – Distinguished Show Merit.

BIAŁYSTOK (POLSKA) – 26-27 CZERWIEC 2010
SC Bananarama Graham*PL, JW na wystawie w Białystoku 26.06.2010 roku zdobyła 28 BIV, ostatni dziesiąty tytuł Best In Variety w przeciągu dwóch lat, uzyskując w ten sposób honorowy tytuł FIFe Distinguished Variety Merit!

Jest to pierwszy kot brytyjski z tym tytułem w Polsce i piąty kot z wszystkich ras. Do tej pory zdobyły ten tytuł koty NFO, PER i MCO. Jesteśmy dumni z naszej kotki i mamy nadzieję że w 2011 roku zdobędzie ona kolejny tytuł DSM. W tym roku mamy nadzieję na kolejne kocięta po naszej Bananaramie vel Ance.
Oceniający sędziowie: Anne Gro Edstrom i Nataliya Sidorova

WROCŁAW – 06-07 MARCA 2010
Tym razem wybraliśmy się na wystawę do Wrocławia. Bananarama pokazała tam ze wraca do swojej dobrej formy. Uzyskała tam dwukrotnie tytuł Best In Variety oraz zdobyła – również dwa razy – tytuł BIS Opposite Sex Cat III
Oceniający sędziowie: Steven L. Jones i Anne-gro Edstrom


SCHWECHAT (AUSTRIA) – 06-07 LUTY 2010
Na kolejnej wystawie która odbyła się tydzień później w Schwechat (A). Bananarama dwukrotnie otrzymała NOM BIS cat III
Oceniający sędziowie: A. Shchukin i A. Veland

WARSZAWA (POLSKA) – 23-24 STYCZEŃ 2010
Bananarama po dłuższej przerwie związanej z ciążą, odchowaniem dzieci i powrotem do formy wystawowej byla na swojej pierwszej wystawie w Warszawie. Pierwszego dnia wystawy Bananarama zdobyla tytul HP – NOM BIS, BIV i BIS female cat III
Oceniający sędziowie: Steven L. Jones i Martein Tausen

Była to już ostatnia wystawa Bananaramy przed dłuższą przerwą wystawową.
Teraz czas na potomstwo.
Przedstawiliśmy Państwu całą drogę wystawową jaką kot przechodzi od klasy 12 (kociąt) do klasy 01 (Europa Champion).
Kotka skończyła tak wysoki tytuł w niecałe 15 mc i do tej pory na swoim koncie miała takie osiągnięcia jak:

klasa 12 i 11 ( 3-10 m-cy )
13 BIV
15 nom BIS
6 BIS
1 BIC
1 BOB 2
klasa od 09 do 01 ( kotki dorosłe )
15 BIV
25 nom BIS
12 BIS
2 BIC
1 BOB 3
1 BOB 2
3 BOB 1
3 BOS

Mamy nadzieje ze przybliży ona Państwu show wystawowy i wszystko co się z tym wiąże.

BRNO (CZECHY) – 27 CZERWIEC 2009

Tego dnia odbyło się ogłoszenie wyników BEST MORAVIA CAT 2008
(podsumowanie wystaw na Moravach w 2008 r.)W klasyfikacji “MORAVIA CAT 2008” BANANARAMA zajęła I miejsce – w kategorii kotek dorosłych.
Adult female: 1 st: GIC BANARAMA Graham*PL JW – 2x BIS, 2x BOB, 2x Nom BIS

PRAGA (CZECHY) – 21 KWIECIEŃ 2009

EC Bananarama Graham*PL, JW zajęła II miejsce w konkursie Kocka Roku 2008 (Czechy) w kategorii Kotów Dorosłych oraz I miejsce w kategorii młodzieży 3-10 mc. W konkursie TOP BRI CAT 2008 otrzymała I miejsce w kategorii kotek dorosłych oraz I miejsce w kategorii młodzieży 3-10 mc. Jest to kolejny ranking, w którym Bananarama zajęła czołową lokatę i zdeklasowała swoja konkurencje.

WARSZAWA (POLSKA) – 14-15 LUTEGO 2009
W czasie wystawy w Warszawie wręczono dyplomy i puchary dla zwycięzców konkursu Super Kot 2008. Bananarama zajęła drugie miejsce w kategorii kotek dorosłych. Na wystawie Bananarama uzyskała tytuł Best In Variety i była nominowana do BIS. W BIS-ie uzyskała tytuł BIS Opposite Sex kategorii III.
Oceniający sędziowie: Viera Vasilieva i Anne Veland


EBREICHSDORF (AUSTRIA) – 31 STYCZEN – 01 LUTY 2009
Wystawa w Ebreichsdorf była okazją do podsumowania i wręczenia nagród w konkursie Mister Austria 2008. Bananarama zwyciężyła w kategorii kotek dorosłych spoza Austrii.
Oceniający sędziowie: Dietmar Sagurski i Ad De Bruijn.
Na samej wystawie Bananarama uzyskała tytuł Best In Variety była po raz kolejny nominowana do Best In Show.

GRAZ (AUSTRIA) – 13-14 GRUDNIA 2008
Na wystawie w Grazu (A) Bananarama była dwukrotnie nominowana do BIS. Ukończyła również tytuł European Championa.
Oceniający sędziowie: Thea Friskovec i Bohimir Mahelka

OLOMOUC (CZECHY) – 06-07 GRUDNIA 2008
Na wystawie w Olomoucu Bananarama dwukrotnie otrzymała tytuł BIV oraz była nominowana do BIS w sobotę. Był to jej 22 i 23 BIV i 28 NOM BIS – w karierze wystawowej.
Oceniający sędziowie: Oceniający sędziowie: Thea Friskovec i Ad De Bruijn.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Jerzego Matysiaka (BriBeri*PL).

WARSZAWA (POLSKA) – 29-30 LISTOPADA 2008
Wystawa zorganizowana była przez klub EKKR. Bananarama była dwukrotnie nominowane do BIS i również dwukrotnie otrzymała tytuł BIV.
Oceniający sędziowie: Oceniający sędziowie: Steven Jones i Dietmar Sagurski
W sobotnim Best In Show, Bananarama uzyskała tytuł Best Adult Cat III oraz BOB II.
Dodatkowo otrzymała specjalny puchar od Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, na której terenie zorganizowano wystawę.

ŁÓDŹ (POLSKA) – 08-09 LISTOPADA 2008
Na wystawie w Łodzi, BANANARAMA była dwukrotnie nominowana do Best In Show. BANANARAMA zdobyła pierwszego dnia tytuł Najlepszego Kota Dorosłego (Best In Show) kat III.
Oceniający sędziowie: Karl Preiss i Anne Veland

WORLD FIFE SHOW – LISBON (PORTUGALIA) – 25-26 PAŹDZIERNIK 2008
Tegoroczna Światowa Wystawa Kotów została zorganizowana w stolicy Portugalii – Lizbonie. Lizbona słynie z pięknych zabytków i wspaniałego dekorowania ścian domów zwanych azulejos. Słynie tez z największej ilości w Europie placów i pomników. Nas przede wszystkim zachwyciły zabytki, azulejos i wspaniały klimat, który otacza to miasto.

Oprócz samej Lizbony mieliśmy okazję odwiedzić kilka interesujących miejsc wokół miasta. Sintra położona jest w niezwykle pięknej okolicy. Od dawna przyciągała swoim urokiem. Już mauretańscy władcy Lizbony wznieśli tu swoją fortecę. Później zauroczeni pięknem krajobrazu królowie Portugalii obrali Sintrę na swoją letnią rezydencję.

Klasztor w Mafrze, wzniesiony w XVIII w. za pieniądze pochodzące ze złota brazylijskiego, obejmuje oprócz katedry również pałac królewski, którego budowę zlecił król Joao V, oraz jedna z najwspanialszych bibliotek w Europie.

Pałac Królewski w Queluz to XVIII-wieczna budowla będąca wzorcowym przykładem architektury rokoko w Portugalii.

30 km od Lizbony położony jest dziki, opuszczony przylądek Cabo da Roca (Przylądek Skalisty) – najdalej na Zachód wysunięty ląd Starego kontynentu.

Wystawa Kotów zorganizowana została w jednym z pawilonów światowej Wystawy Expo98. Tereny Expo obejmują m.in. olbrzymi Pawilon Atlantycki (w kształcie spodka) oraz największe w Europie oceanarium. Poruszanie się ułatwia kolej linowa biegnąca wzdłuż brzegu Tagu.

Zaprezentowało się ok. 650 kotów z 27 krajów świata – w tym z Izraela, Argentyny i Brazylii. Wystawa miała skromną oprawę, a gwoździem programu był występ regionalnego zespołu ludowego.
Na wystawie BANANARAMA oceniała Francoise Milcent (F). Kotka zaprezentowała się całkiem udanie. BANANARAMA zakwalifikowali się do Best In Show, (czyli do samego finwalu wystawy) a dodatkowo uzyskała tytuł Best In Variety (najlepszy kot w rasie i kolorze).

Poniższe zdjęcia publikujemy dzięki LACY z Węgier

Uważamy ze jak na tak prestiżowej i dużej imprezie, jaka jest Wystawa Światowa. Już samo zakwalifikowanie się do sześciu (w tym wypadku) najlepszych kotek świata jest bardzo dużym osiągnięciem dla nas. Mamy nadzieje ze w następnym roku w Szwajcarii nie biedzie gorzej!!!

TULLN (AUSTRIA) – 27-28 WRZESIEŃ 2008
Na wystawie w austriackim Tulln BANANARAMA byla nominowana do BIS-u i uzyskała również tytuł Best In Variety.
Oceniający sędziowie: Dietmar Sagurski i Rolf Voehringer


WROCŁAW (POLSKA) – 6-7 WRZESIEŃ 2008
Wystawa wrocławska była dla nas bardzo udana. BANANARAMA, uzyskała dwukrotnie tutuły Best In Variety oraz Best In Show kategorii III, a samych BIS-ach – BEST OF BEST 3 i BEST OF BEST 1. W Specjalistycznej Wystawie Kotów Brytyjskich uzyskała tytuł Najlepszej Kotki oraz BEST OF BEST tej wystawy!
Oceniający sędziowie: Gena Grob i Thea Friskovec

BRITISK KORTHAR RINGEN (NORWEGIA) –
27 SIERPNIA 2008
W tym dniu BANANARAMA Graham*PL (JW) BRI g została uhonorowana przez Norweski Klub Kota Rasowego BRITISK KORTHAR RINGEN szczególną nagrodą w postaci rozety i dyplomu za otrzymanie tytułu JW. Klub ten honoruje BRI, które otrzymały zaszczytny tytuł JW i bardzo im się spodobały.

OLSZTYN (POLSKA) – 23-24 SIERPIEŃ 2008
Na tej wystawie BANANARAMA otrzymała swoje dwa ostatnie certyfikaty na IC i tym samym może być tytułowana Inter Chempionem.
Oceniający sędziowie: Donatella Mastrangelo i Stephe Bruin

RINGSTED (DANIA) – 16-17 SIERPIEŃ 2008
Była to nasza pierwsza wyprawa na wystawę do Danii. Wystawa odbywała się w hali sportowej w miasteczku Ringsted nieopodal Kopenhagi.
Oceniający sędziowie: Vesna Riznar- Resetic i Marie Cristina Kowalczuk


BANANARAMA dwukrotnie dostała się do Best In Show oraz dwukrotnie uzyskała tytuł BIS Adult Female Cat III – najwyższy możliwy tytuł na tej wystawie (nie było konkursu BOB).

OLOMOUC (CZECHY) – 2-3 SIERPIEŃ 2008

Była to pierwsza wystawa BANANARAMY w klasie otwartej – 09 (kotka skończyła już 10 mc). Na tej wystawie jak i na poprzednich kotka zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Wprawdzie nie otrzymała jak na innych wystawach BIV (nie było wystarczającej ilości kotek o takim samym umaszczeniu), ale nie tylko otrzymała w obydwa dni certyfikaty CAC ale jeszcze otrzymała NOM BIS!
Oceniający sędziowie: Karl Preiss i Jaana Jyrkinen


BANANARAMA otrzymała również w sobotę jak i w niedzielę BIS Adult Female Cat III.

BANANARAMA otrzymała również w sobotę i w niedzielę – BIC III.

Ale najważniejsze jest to, że też zarówno w sobotę jak i w niedzielę BANARAMA otrzymała BOB I.

Poniższe 8 zdjęć wykonał Jerzy Matysiak:

A oto dumny Krzysiek z Bananaramą odbierający puchar i inne nagrody:

Dziękujemy jeszcze raz Państwu za tak wspaniałą kotkę która dostarcza nam tak wielu wzruszeń jak i dumy. Liczymy że będzie jeszcze Ona nie jeden raz sławić zarówno naszą jak i Państwa hodowlę. Jeszcze wiele wystaw przed nią które na pewno udokumentujemy.

RYBNIK (POLSKA) – 19-20 LIPIEC 2008
Była to ostatnia wystawa Bananaramy w klasie młodzieży 6-10 mc (11 klasa). BANANARAMA dwukrotnie uzyskała tytuł Best In Variety i dwukrotnie została nominowana do BIS!
Oceniający sędziowie: Marie Cristina Kowalczuk i Elena Noskova


W BIS w niedzielę BANANARAMA uzyskała szósty tytuł Best Young Cat kategorii III.

SOPOT (POLSKA) – 05-06 LIPIEC 2008
BANANARAMA wygrywa rywalizację BIV, oraz kwalifikuje się do BIS.
Oceniający sędziowie: Hanne Sophie Sneum i Yan Roca-Folch

Porownanie do BIS:

BANANARAMA dwukrotnie wygrywa z innymi kociętami w klasie 11 kategorii III, uzyskując tytuł Best Young Cat kategorii III.
Są to czwarty i piąty BIS w kategorii młodzieży – dlatego od dzis może się podpisywać BANANARAMA Graham*PL, JW :).

VALTICE (CZECHY) – 21-22 CZERWIEC 2008
Była to kolejna wystawa Bananaramy w klasie młodzieży (6-10 mc). I tym razem BANANARAMA bardzo pięknie zaprezentowała się na wystawie zdobywając po raz kolejny BIV (najlepszy kot w rasie i kolorze). Był to 10 i 11 BIV w jej karierze wystawowej. A pragnę przypomnieć że kotka jeszcze nie skończyła 10 mc.

BANANARAMA zdobyła swój kolejny BIS (najlepszy kot wystawowy w klasie młodzierzy).
Oceniający sędziowie: Kveta Mahelkova i Bohumir Mahelka
BIS Young Cat 6-10.


BIC kat. III

Po raz pierwszy BOB 2. Została drugim najlepszym kotem wystawy w VALTICACH.

KRAKÓW (POLSKA) – 07-08 CZERWIEC 2008
BANANARAMA okazała się i tym razem bezkonkurencyjna w rywalizacji BIV. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę uzyskała tytuł Najlepszej brytyjskiej niebiesko-kremowej kotki BRI wystawy. Wygrywając i tym razem z kotkami starszymi od siebie. Jest to już jej 7 BIV a kotka nie zaczęła jeszcze klasy 09 (otwartej). Trzymamy kciuki za jej następne wystawy!
Oceniający sędziowie: Wendel Stoop i Elena Noskova
BANANARAMA w ocenie:

WIENER NEUSTADT (AUSTRIA) – 17-18 MAJ 2008
I na tej wystawie koteczka BANANARAMA dwukrotnie była nominowana do BIS. Dodatkowo BANANARAMA w niedzielę uzyskała tytuł Najlepszej brytyjskiej niebiesko-kremowej kotki wystawy BIV. Cieszymy sie bardzo z osiągnięć wystawowych Naszej koteczki. Tym bardziej że ma już na swoim koncie aż pięć BIV które osiągnęła w tak krótkim czasie.
Oceniający sędziowie: Laura Burani i Eric Reijers.
BANANARAMA w BIS

VIELIKA GORICA (CHORWACJA) – 10-11 MAJ 2008
Nasza koteczka BANANARAMA ponownie dwukrotnie była nominowana do BIS i dwukrotnie była wybierana Najlepszą brytyjską niebiesko-kremowa kotką wystawy BIV.
Oceniający sędziowie: Thea Friskovec i Steven Jones
BANANARAMA w BIS

GIOR (WEGRY) – 05-06 KWIECIEŃ 2008
BANANARAMA Graham*PL BRI g dwukrotnie była nominowana do BIS i dwukrotnie była wybierana Najlepszą brytyjską niebiesko-kremową kotką wystawy BIV (najlepszy kot w rasie i kolorze). Szczególnie przypadła do serca Ginie Grob, u której na stole sędziowskim czuła się jak w domu.
Oceniający sędziowie: Thea Friskovec i Steven Jones

RIED IM INNKREIS (AUSTRIA) – 15-16 MARZEC 2008

BANANARAMA Graham*PL BRI g po raz kolejny otrzymała 2 Nominacje do BIS. Ponadto po raz pierwszy w swojej karierze wystawowej wygrała dwukrotnie BIS i zdobyła tytuł Best Kitten kategorii III.
Oceniający sędziowie: Ad De Bruijn i Thea Friskovec.
BANANARAMA Graham*PL BRI g w BIS!


OPOLE (POLSKA) – 08-09 MARZEC 2008
BANANARAMA Graham*PL BRI g otrzymała po raz pierwszy 2 nominacje do BIS (sobota i niedziela).
Oceniający sędziowie: Luis Coste i Thea Friskovec.

KREMS (AUSTRIA) – 09-10 LUTY 2008
Debiut wystawowy BANANARAMA Graham*PL BRI g.
Oceniający sędziowie: Eric Rejiers i Thea Friskovec.